Duben 2010

Príbeh Final Fantasy X (1časť)

29. dubna 2010 v 15:28 | Sandra alias Aeon |  Príbeh Final Fantasy X

Nad skomírajícím ohněm, který je uprostřed trosek starobylého města, zapadá slunce. U ohně sedí mlčky několik postav, každý zabořen do svých myšlenek. Všude okolo je děsivé ticho, které jen občas prořízne zvuk větru. Město, jenž tu kdysi stálo, je už jen zapomenutou historií, kterou připomínají jen polorozbořené paláce, jejihž dlouhé stíny, způsobené zapadajícím sluncem, vytváří děsivou atmosféru prázdnoty a samoty. Pro postavy u ohně je toto místo jen zastávka na jejich cestě. Pro ně jsou to jen sutiny, které jim nic neříkají. Ale pro jednoho z nich to nejsou jen trosky, zapomenuté a mrtvé místo, ale mnohem víc. Při pohledu na ně cítí zvláštní pocit, který nelze popsat. Od ohně se zvedá mladík, který pomalým krokem míří na blízký vrcholek trosek, ze kterého se mu naskytne jistě pohled, kterého se bojí, ale zároveň ho potřebuje. Je to jistě naposled, co se mu tento pohled naskytne. Pro něj je totiž toto místo domov. Při pohledu na trosky města, kde ztrávil celý život, se mu v hlavě vynoří nejen všechny vzpomínky spojené s tímto místem, ale i všechny události posledních dnů...

Poslechněte si můj příběh. Tohle je možná naše poslední šance.

Kapitola I.


Obrázočky 1

29. dubna 2010 v 15:19 | Sandra alias Aeon |  Final Fantasy X/X-2


Taký mix :D a viac pod perexom 

Postavy

29. dubna 2010 v 15:07 | Sandra alias Aeon |  Final Fantasy X/X-2
  • Yuna
Věk: 19
Výška: 161 cm
Místo narození: Bevelle

Uplynuly 2 roky a Yuna je nyní o něco moudřejší a samostatnější. Konečně může být sama sebou a neřídit se nikým jiným, avšak i tak to pro ni není zrovna snadné. Navenek působí dost optimisticky i když v srdci stále nosí bolístku a myšlenku na Tiduse. A právě o tom je její příběh. Yuna se stává, spolu se svými kamarádkami Rikku a Paine, lovkyní sfér (Kamome-Dan, Gullwings) a její cesta jí vede znovu nalézt Tiduse. Ovšem i tentokrát jí však na cestě potkají nelehké úkoly. Ve chvíli, kdy zjišťuje, že v sobě nosí ducha zesnulé dívky Lenne se kterou se spojila pomocí sféry, musí řešit nejen svůj osud, ale také osud Lenne a jejího drahého Shuina, který se Yuně záhádně zjeví. Jak vše dopadne se jistě necháte překvapit.

Yuna

  • Rikku

Věk: 17
Výška: 155 cm
Místo narození: Home

Jako vždy plná optimismu. Stále ji neopustilo její mírně puberťácké chování, přestože jí je už 17 let. Co víc k ní říct? Obdivuje Yunin zpěv a občas doráží na Paine, ale to nic nemění na jejich kamarádství a společnému přání - aby byla Yuna šťastná. Rikku je vedoucí skupiny Kamome-Dan a doprovází své dvě kamarádky na lodi Celsius. Po skončení hry se dále věnuje lovení pokledů a snaží se s pomocí Brothera obnovit Al Bhed Home. Základním jobem Rikku je Thief a používá k boji 2 nože. Zajímavostí je, že FF X-2 měla vyjít ve dvou verzích - Yuna's Version a Rikku's Version, kde měla Rikku hrát hlavní roli.

Rikku

  • Paine

Věk: 18
Výška: 165cm
Místo narození: neznámé

Nová dívka v partě. Ovládá Al-Bhedštinu a dalo by se říct, že je jako sestra Squalla. :-) Charakter, který toho moc nenamluví, nechápe legraci, ale zase je čestný a nikdy by nezradil svoji partu. Narozdíl od Squalla se ale usmívá trochu častěji a nemluví si tolik pro sebe. ;)) Ať jí dáte jakýkoli job, většinou její vzhled bude vypadat ponuře. :) Je jí osmnáct let a umí skvěle ovládat meče. Jak bylo již zmíněno, tak sami tvůrci potvrdili, že Paine má být jakousi ženskou obdobou Squalla. Celkově Paine je dosti svérazná a zajímavá postava, protože podobně jako Lulu má červenou barvu očí a zcela unikátní styl oblékání, což podle některých naznačuje příslušnost Lulu a Paine k samostatné rase. Další zajímavostí je, že původně mel být pro Paine v Trainer jobu partnerem had. To se nakonec nezrealizovalo a Paine dostala k službám dravého ptáka.

Paine

  • Tidus

Věk: 17
Výška: 175 cm
Místo narození: Zanarkand

Tidus je hlavní postavou v příběhu Final Fantasy X. Setkáváme se s ním poprvé, když se zrovna chystá ke svému zápasu v Blitzballu, což je hra, která se hraje v obří vodní kouli a Tidus je známou megahvězdou tohoto sportu. Zápas se ovšem značně zvrtne a Tidus se dostane do velice nebezpečné situace - jeho rodné město Zanarkand, ve kterém se zápas odehrává, je napadeno Sinem - obří nepřátelskou entitou, která stačí město kompletně zničit a Tiduse přenese o stovky let do budocnosti. Tam také začíná jeho příběh, kde potká mnoho přátel, životní lásku a dozví se pravdu o vlastním otci a o své identitě. Tidus je nebojácný, věří v sílu přátelství a snaží se ochránit ty, kteří jsou mu nejbližší. Jeho cílem je porazit Sin a zároveň zachránit Yunu, která se v boji se Sinem chystá obětovat svůj život pro dobro planety.

Tidus
  • Wakka

Věk: 23
Výška: 188 cm
Místo narození: Besaid

Je trenér a kapitán blitzballového teamu "Besaid Aurochs". Velmi si oblíbí Tiduse, jednak kuli jeho blitzballovým zkušenostem a jednak protože mu připomíná jeho zesnulého bratra. Jeho velkým snem je získat blitzballový pohár. Wakka patří mezi strážce Yuny a také ji doprovází na její nelehké cesté za zničením zla. Je velmi optimistický, ačkoli ho občas myšlenky na jeho bratra rozesmutní.

Wakka
  • Lulu

Věk: 22
Výška: 188 cm
Místo narození: Besaid

Je jednou z Yuniných strážců a bere Yunu jako svou mladší sestru. Lulu je velmi krásná mladá žena, avšak její nesmlouvavá povaha z ní občas dělá pěkného necitu. Důvod pramení z její minulosti, kdy již jednou guardiana dělala, avšak summoner, kterého chránila, zahynul při cestě do Zanarkandu, proto je Lulu velice starostlivá a ráda rozdává rady. Její srdce je ale upřímné a dokáže milovat. Má vztah s Wakkou, kterému je dáno více prostoru ve hře FF X-2, kde Lulu a Wakka mají dítě jménem Vidina.

Lulu
  • Lenne

Věk: ?
Výška: ?
Místo narození: Zanarkand

Lenne je záhádná dívka z minulosti, která se ke slovu dostane pomocí Songstress dressphere, kterou obléká Yuna. Lenne bývala známou zpěvačkou a zároveň Summonerkou 1000 let před událostmi ve hře. Když došlo na válku mezi Bevelle a Zanarkandem, byla vyslána jako Summonerka do boje v první linii. Jenže problém nastal vzhledem k tomu, že její láska - Shuyin, byl nasazen do boje za svůj domov - Bevelle. Shuyin je odhodlán zachránit jeho lásku k Lenne tím, že najde legendární Vegnagun a pokusí se válku ukončit.

Lenne


  • Shuyin

Věk: ?
Výška: ?
Místo narození: Bevelle

Na první pohled si každý řekne, vždyť je to Tidus. Ale kdepak, jsou si jen podobní. A ne jen vzhledem. Shuyin býval také blitzballový hráč. Narozdíl od Tiduse, se ale trošičku zbláznil a začal mít vůči světu destruktivní myšlenky. To vše se ale brzy změní, když po 1000ci letech opět spatří svou milovanou Lenne. Díky této postavě se Yuna dává na svou výpravu, neboť ve sphere od Kimahriho uvidí právě jednu ze vzpomínek Shuyina a domnívá se, že jde o Tiduse. Odkrývá minulost Shuyina a Lenne a díky tomu se dostane i k tomu, po čem tolik touží :)

Shuin